realizacje
Realizacja w toku

STO10 CHYLOŃSKA 2 etap

Osiedle STO10 Chylońska to nowoczesny kompleks mieszkaniowy, który powstaje w największej gdyńskiej dzielnicy. Chylonia to miejsce o bogatej historii i tradycji, a współcześnie to dynamicznie rozwijający się i pulsujący energią miejski organizm.

Osiedle STO10 Chylońska tworzyć będą cztery niezależne budynki wielorodzinne z nowoczesnymi parterami usługowo-handlowymi. 

Latem 2020 r. oddaliśmy do użytkowania pierwszy z czterech budynków tworzących Osiedle i rozpoczęliśmy prace nad budową 2. etapu. Pierwsze prace ziemne rozpoczęliśmy w styczniu 2021 roku.

Drugi z czterech budynków tworzących osiedle wkomponowany będzie w przestrzeń, w której zadbano o różne potrzeby mieszkańców, ich komfort życia, aktywny wypoczynek, rekreację, czy międzysąsiedzkie relacje. Ta część Osiedle – ponad udogodnienia 1. etapu – wyposażona będzie dodatkowo w zadaszoną strefę spotkań sąsiedzkich, plac zabaw z miniścianką wspinaczkową, ścieżkę biegową oraz tereny zielone służące wszystkim mieszkańcom. Tak jak w pierwszym etapie zadbaliśmy też o części wspólne wewnątrz budynków wyposażając je w eleganckie, wygodne strefy wejścia i przestronne klatki schodowe.

Projektując mieszkania w 2. budynku Osiedla (tak jak w przypadku budynku pierwszego) zadbaliśmy o wygodę, ustawność i odpowiednie doświetlenie przestrzeni. Wyposażyliśmy je ponadto w przestronne balkony i tarasy, a niektóre nawet w zielone tarasy! 

Budynek posiada dwupoziomową halę garażową, w której poza miejscami parkingowymi, znajdują się komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. Sprawną komunikację pomiędzy piętrami zapewnią dwie cichobieżne, szybkie windy, dostępne z poziomu hali garażowej.

Ważnym atutem i dużym udogodnieniem dla mieszkańców Osiedla jest bliskość sklepów, parków, szkół, przychodni, czy przystanków komunikacji miejskiej (2-5 min spacerem). Osiedle STO10 Chylońska – tu BLISKO jest WSZYSTKO i życie toczy się na 110%

Ciekawostki

  • pomimo pandemii udaje nam się utrzymać wysokie tempo prac
  • osiedle powstaje w nowoczesnym nurcie mix-used. Oznacza wprowadzenie w zabudowaną przestrzeń różnorodnych funkcji, które dają wiele możliwości i okazji do podejmowania aktywności w tej przestrzeni. Najlepsze na świecie projekty tego typu łączą w sobie funkcje mieszkalną, usługową, handlową, biurową i kulturalną. 

1 budynek

wielorodzinny

2020

rok budowy 2 etapu

Gdynia, ul.Chylońska

adres realizacji

Zobacz stronę realizacji
Realizacja zakończona

STO10 CHYLOŃSKA 1 etap

Osiedle STO10 Chylońska to nowoczesny kompleks mieszkaniowy, który powstaje w największej gdyńskiej dzielnicy. Chylonia to miejsce o bogatej historii i tradycji, a współcześnie to dynamicznie rozwijający się i pulsujący energią miejski organizm.

Osiedle STO10 Chylońska tworzyć będą cztery niezależne budynki wielorodzinne z nowoczesnymi parterami usługowo-handlowymi. 

1. etap Osiedla STO10 Chylońska oddaliśmy do użytkowania latem 2020 r. To pierwszy z czterech budynków, które docelowo stworzą nową jakość życia na Chyloni. 

7-kondygnacyjny budynek wraz z otoczeniem posiada wiele udogodnień czyniących życie mieszkańców łatwiejszym i przyjemniejszym. Są to m.in.: strefa gier podwórkowych, ścieżka biegowa, crossfit na wolnym powietrzu, czy wózki zakupowe w hali garażowej ułatwiające przewiezienie zakupów do mieszkania. Hol wejściowy natomiast charakteryzuje duża dbałość o estetykę oraz wygodę mieszkańców.

Mieszkania oraz części wspólne pierwszego budynku Osiedla STO10 Chylońska charakteryzują wygodne i przemyślane rozkłady. Każde mieszkanie posiada przestronny balkon lub taras, a mieszkania na parterze – prywatne ogródki. Ponadto budynek posiada dwupoziomową halę garażową, w której poza miejscami parkingowymi, znajdują się komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. Sprawną komunikację pomiędzy piętrami zapewnią dwie cichobieżne, szybkie windy, dostępne z poziomu hali garażowej.

Ważnym atutem i dużym udogodnieniem dla mieszkańców Osiedla – nie tylko etapu 1.! – jest bliskość sklepów, parków, szkół, przychodni, czy przystanków komunikacji miejskiej (2-5 min spacerem). Osiedle STO10 Chylońska – tu BLISKO jest WSZYSTKO i życie toczy się na 110%

Ciekawostki:

  • osiedle powstaje w miejscu, w którym wcześniej znajdował się tartak
  • estetyka i nowoczesność projektu architektonicznego – według niektórych – wprowadza powiew świeżości do dzielnicy.

1 budynek

wielorodzinny

2020

Rok budowy I etapu

Gdynia, ul.Chylońska

adres realizacji

Zobacz stronę realizacji
Realizacja zakończona

Osiedle Vialo

Vialo to kameralne osiedle położone w dzielnicy Aniołki. Tworzą je trzy budynki wielorodzinne o klimatycznych nazwach: Spokój, Harmonia i Atmosfera. Spokój, Harmonia i Atmosfera to nie tylko nazwy budynków, to też główna inspiracja dla koncepcji osiedla inspirowanego szczęściem i nawiązuje do duńskiej filozofii hygge.

Zespół trzech budynków tworzących osiedle, stanowi układ przestrzenny zorientowany wokół centralnego placu o funkcji terenu zielonego. Dodatkowo w projekcie osiedla znalazło się miejsce na specjalną strefę wypoczynku – prywatny ogród, dostępny dla wszystkich mieszkańców Osiedla VIALO.

W budynkach znajdują się przestronne i dobrze doświetlone mieszkania, 2-, 3- i 4-pokojowe, z wyraźnie wydzieloną częścią dzienną i nocną. Mieszkania na parterze posiadają przestronne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony.

Bezprogowe wejścia do budynków oraz windy pozwalają na pełną dostępność osiedla dla osób niepełnosprawnych.

Całość dopełniają przemyślane części wspólne, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wewnątrz są to oryginalne i eleganckie strefy wejścia z huśtawką, czy półką na książki, a na zewnątrz to ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców ogród hygge z przestrzeniami do wypoczynku, spotkania czy zabaw dla dzieci.

Osiedle jest całkowicie wyłączone z ruchu samochodów, dzięki podziemnej hali garażowej z wjazdem w granicy osiedla.

Projektanci Osiedla zadbali o harmonię miejsca w szerszym kontekście – budynki nawiązują do sąsiednich pod względem estetyki i architektonicznych detali.

Vialo, położone w gdańskiej dzielnicy Aniołki przy ul. Kopernika, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, jest wolne od szumu miasta i turystycznego zgiełku. To przestrzeń, w którym życie i praca harmonijnie współistnieją w zupełnie naturalny sposób. To miejsce, w którym ważna jest każda chwila codzienności.

Ciekawostki:

  • Osiedle jest Laureatem Plebiscytu „Najciekawsza inwestycja mieszkaniowa 2019 roku” organizowanego przez Trojmiasto.pl

3 budynki

wielorodzinne

2019

rok budowy

Gdańsk, ul.Kopernika

adres realizacji

Zobacz stronę realizacji
REALIZACJA ZAKOŃCZONA

ARGENTUM

Argentum zatopione jest wśród starodrzewu Dworu Srebrniki. Choć od jednej z głównych arterii Wrzeszcza dzieli go tylko kilkaset metrów – Argentum otula spokój.

To czterokondygnacyjny budynek wielorodzinny z 20 mieszkaniami o powierzchni od 39 do 87 m2. Mieszkania na ostatniej kondygnacji posiadają antresole i przestronne tarasy, z których roztacza się kojący widok na otaczającą inwestycję przyrodę i w dalszej perspektywie miasto. Mieszkańcy mają do dyspozycji 24 miejsca parkingowe, z czego 17 z nich znajduje się w hali garażowej pod budynkiem.

Osiedle znajduje się w sąsiedztwie Parku Jaśkowa Dolina, a jednocześnie w centrum tętniącego życiem Wrzeszcza. Takie położenie sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy cenią sobie życie w centrum miasta, jak i dla osób szukających ciszy i spokoju z dala od miejskiego zgiełku.

Ciekawostki:

  • Argentum zajęło 9 miejsce na 50 inwestycji biorących udział w Plebiscycie Trojmiasto.pl. na “Najlepszą inwestycję mieszkaniowych” w 2017 roku
  • Skąd pochodzi nazwa #Argentum? Z inspiracji okolicą: od nazwy ulicy Srebrniki oraz Dworu Srebrniki – jednego z najstarszych budynków Wrzeszcza. Dodatkowo po łacinie „argentum” to „srebro”.

1 budynek

czterokondygnacyjny

2017

rok budowy

Gdańsk, ul.Srebrniki

adres realizacji

Zobacz stronę realizacji
REALIZACJA ZAKOŃCZONA

OBOTRYCKA

Cisza i spokój. Przyjemnie zimny drink przy grillu z przyjaciółmi w letnie dni. Dzieci bezpiecznie bawiące się na świeżo skoszonej trawie. Albo zapach cynamonowych ciasteczek i ciepło bijące z kominka w chłodne zimowe wieczory.

Dom z ogródkiem w centrum miasta, ale z dala od ulicznego zgiełku? To możliwe! Na Osiedlu OBOTRYCKA w Gdańsku!

Obotrycka to kameralne osiedle w Gdańsku Oliwie, jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska. Osiedle tworzą cztery trzykondygnacyjne domy dwurodzinne położone wśród kameralnych ogródków. Projekt Osiedla charakteryzuje nowoczesna, dyskretna elegancja: duże przeszklenia, witrynowe okna i przesuwne drzwi balkonowe w salonie, drewno na elewacji, szklane balustrady, przytulny taras. Przestrzenie mieszkalne zostały gruntownie przemyślane, dzięki czemu mieszkania są wygodne, ustawne, przestronne. W czterech bliźniaczych domach znajduje się łącznie osiem mieszkań o pow. od 137 m2 do 210 m2. Ponadto każdy segment posiada garaż z miejscem na dwa auta.

Ciekawostki:

  • #OsiedleObotrycka to… pępek świata. No, może nie całego świata, ale Trójmiasta na pewno ? Skąd to wiemy? W 2013 roku studenci Politechniki Gdańskiej ustalili, że geograficzny środek Trójmiasta wypada dokładnie przy zbiegu ul. Bora Komorowskiego i ul. Mściwoja II w Gdańsku. N 54° 24′ 37”- E 18° 34′ 50”.
  • Osiedle zajęło 11 miejsce na 47 inwestycji w 2016 roku w plebiscycie na “Najciekawszą inwestycję mieszkaniową” trojmiasto.pl.

4 budynki

w zabudowie bliźniaczej

8

mieszkań

2016

rok budowy

Gdańsk, ul.Obotrycka

adres realizacji

Zobacz stronę realizacji
Rozwiń więcej realizacji Grupy TPS Reapolis