aktualnosci

10 czerwca 2022

Reapolis na Festynie Międzypokoleniowym w Gdyni Chyloni

Z ogromną radością przyjęliśmy zaproszenie Fundacji Adaptacja do udziału i współtworzenia FESTYNU MIĘDZYPOKOLENIOWEGO w Gdyni Chyloni.

Spotkajmy się już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca 2022 r., w Parku Kilońskim w Strefie Gier Podwórkowych. Czekamy na Was od g. 14 do g. 18
Będzie można miło rodzinnie spędzić czas wśród wielu atrakcji, wśród których znajdziesz m.in.  zabawy Boba Budowniczego (a jakże!), malowanie buziek, wykonywanie kolorowych baloników w różnych kształtach, możliwość sprawdzenia swojej sportowej sprawności w przeróżnych rozgrywkach

Przy okazji będzie przestrzeń na rozmowy o planach i działaniach o realizowanych i planowanych inwestycjach w Chyloni. Do zobaczenia!

Spotkajmy się na Festynie Międzypokoleniowym
Festyn-miedzypokoleniowy 12062022

28 stycznia 2022

Symboliczna wiecha na STO10 Chylońska

14 stycznia 2022 roku na szczycie drugiego budynku Osiedla STO10 Chylońska zawisła wiecha. To symboliczny rytuał, obecny i wciąż kultywowany w branży budowlanej od wieków. Polega na zawieszeniu na szczytowej konstrukcji dachu budynku wiechy, czyli ozdobnego roślinnego wieńca przystrojonego wstążkami i kwiatami.

Wieszając wiechę na STO10 Chylońska zakończyliśmy ważny etap budowy – prace konstrukcyjne.

Przed nami prace wykończeniowe obejmujące wstawianie stolarki okiennej i drzwiowej, murowanie ścianek działowych, układanie instalacji, wykonywanie tynków na ścianach zewnętrznych oraz wewnątrz, montaż balustrad, malowanie… czyli te prace, których postępu tak bardzo nie widać, jak prac konstrukcyjnych. 

Sporo pracy jeszcze przed nami, ale mamy nadzieję, że dalej będą toczyły się zgodnie z założonym planem. I tak jak dotychczas nic nie stanie na przeszkodzie planowej realizacji kolejnych etapów, a terminy odbiorów pozostaną niezagrożone.

Więcej o osiedlu i aktualnym stanie prac budowlanych dowiesz się ze strony Osiedla.

Odwiedź stronę Osiedla STO10 Chylońska
Wiecha 2 et. STO10 Chylońska

18 stycznia 2022

STORIA nowa inwestycja w portfolio

STORIA to klimatyczne osiedle, które powstaje pomiędzy ulicami Orzeszkowej i Braci Śniadeckich. Utworzą je 4 budynki o niskiej zabudowie z 52 mieszkaniami, elegancką salą klubową, przyjemną strefą fitness, oraz zewnętrznym ogrodem z oryginalnie zaaranżowanymi strefami – miejscami spotkań i odpoczynku mikrospołeczności STORII. 

Przy tworzeniu STORII towarzyszyła nam wizja spełnionego życia, wypełnionego pracą, zabawą, spotkaniami z przyjaciółmi, relaksem, które tworzą wartościowe momenty – hiSTORIE warte przeżycia.

Gdy każdego dnia gonimy za rozwiązaniami problemów, sytuacji, tematów, tak naprawdę marzymy, aby wydostać się z tego kołowrotka i żyć we własnym tempie, mając wszystko co potrzebne na wyciągnięcie ręki – w przestrzeni i czasie, w których tego potrzebujemy.

STORIA  jest taką właśnie przestrzenią, w której tworzysz swoją własną opowieść. Opowieść o tym, że warto doceniać chwile, gdziekolwiek i w jakiejkolwiek formie je przeżywamy – czy to bawiąc się, ucząc, prowadząc zawodowe projekty, czy dając odpoczynek ciału i duszy. STORIA to miejsce na historie warte przeżycia.

To także przestrzeń wykorzystująca wszystkie atuty śródmiejskiej, centralnej lokalizacji. Tak blisko jak chcesz, tak daleko jak potrzebujesz.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
STORIA nowa inwestycja w Gdańsku

19 października 2021

Posadziliśmy 90 tys. drzew

Tyle sadzonek posadziliśmy wspólnie z deweloperami zrzeszonymi w Polskim Związku Firm Deweloperskich oraz trójmiejskimi firmami.

Posadzone przez nas drzewka dołączyły do 110 tys. drzewek – sosen, brzóz, jarzębin, jabłonek i grusz – zasadzonych w 2019 roku, w ramach pierwszej edycji akcji DO NASADZENIA.

W sobotę, 16 października 2021 r., przybyliśmy do Dziemian mocną reapolisową ekipą i posadziliśmy ponad 1000 drzewek. W ten sposób przyczyniliśmy się do zredukowania dramatycznych skutków największej katastrofy w dziejach pomorskich lasów, która miała miejsce w sierpniu 2017 roku. Powalonych wówczas zostało miliony drzew, a zniszczenia w metrach sześciennych sięgnęły 2,3 milionów!!!

Dobrze jest robić dobre rzeczy. Dobrze jest tworzyć dobre miejsca!

Artykuł trojmiasto.pl o tegorocznej Akacji DO NASADZENIA 2021 dostępny jest tutaj.

Zobacz film z pierwszej edycji Akcji DO NASADZENIA 2019
Do Nasadzenia 2021

13 października 2021

REAPOLIS sadzi las!

Tworzymy Dobre Miejsca. To nie jest tylko slogan reklamowy. Nam naprawdę zależy, aby świat, w którym żyjemy był dobrym miejscem. 

Na zaproszenie Polskiego Związku Firm Deweloperskich bierzemy udział w akcji zainicjowanej przez firmę TORUS „Do nasadzenia 2021 – odtwarzamy las”.

Już w najbliższą sobotę, 16 października 2021r., będziemy odtwarzać las zniszczony przez nawałnicę w 2017 roku w Nadleśnictwie Lipusz. W godnym liczebnie gronie blisko tysiąca pracowników trójmiejskich firm.

Choć lista jest już zamknięta możesz dołączyć do nas i sadzić drzewka. Wirtualnie! Wystarczy, że dołączysz do wydarzenia na Facebooku. Każdy wirtualny uczestnik to 1 dodatkowa sadzonka, którą zasadzimy!

Zobacz stronę wydarzenia

28 września 2021

Podsumowanie akcji DZIEŃ DOBRY OTWARTY

W sobotę, 25 września zaprosiliśmy mieszkańców Osiedla STO10 Chylońska, mieszkańców gdyńskiej dzielnicy Chylonia oraz wszystkich, tych, którym nie-jest-obojętne do udziału w akcji krwiodawstwa.

W ramach Dnia Otwartego Osiedla STO10 Chylońska w wydarzeniu wziął udział mobilny ambulans do poboru krwi. Wyniki przerosły nawet nasze oczekiwania 🙂 Pracownicy krwiobusa bez przerwy przez całe 4h badając, analizując i pobierając krew od chętnych dawców. Niestety nie wszystkich mogli do pobrania zakwalifikować.

To nie przeszkodziło nam zebrać podczas akcji aż… 3.600 ml krwi!

Dziękujemy, że byliście na Dniu Otwartym Osiedla STO10 Chylońska, i że razem zrobiliśmy coś naprawdę dobrego! Bez Was to by się nie udało ❤️

A zainteresowanych zamieszkaniem na Osiedlu STO10 Chylońska zapraszamy do kontaktu, bo nadal trwa akcja promocyjna: przy rezerwacji mieszkania do 3 października 2021, komórka lokatorska GRATIS!

Dzień Dobry Otwarty Osiedla STO10 Chylońska